Kontakt

Kontaktní osoba

Ing. Ivo Štěpánek
Genealogické služby
J. Faimonové 14, 628 00 Brno

IČ: 60365099

E-mail: stepanek@volny.cz
Tel.: 737 445 736

Více o mně

Genealogií a regionální historií se zabývám už řadu let, nejdříve amatérsky a nyní profesionálně. Začínal jsem jako snad každý genealog s hledáním vlastních kořenů a zpracováním historie vlastní rodiny, později jsem byl nápomocen s bádáním druhým. Mimo genealogie se můj zájem zaměřuje i na moravskou regionální historii a obě oblasti se vzájemně výhodně doplňují.

Moje původní vzdělání je technické, většinu života jsem se však věnoval pedagogické praxi. Původně amatérský zájem se postupně přetavil v profesionální znalosti obecné i regionální historie 17. - 19. století, genealogie, paleografie, historické němčiny a latiny a dalších potřebných oborů. Mám tak vše potřebné, abych vaši rodinnou historii zpracoval na odpovídající úrovni. Jsem přesvědčen, že historie je plná příběhů, které by se měly vyprávět. Zařadil jsem na tyto stránky ukázky fotografií z mých předchozích výzkumů i s jejich příběhy. Snad poslouží jako názorný příklad způsobu mé práce.

Nejsem členem žádné agentury, ani žádnou takovou neprovozuji. Pracuji na vaší zakázce sám, naplno, a plně zodpovídám za špičkovou kvalitu výsledků. Spokojení zákazníci oceňují na mé práci pečlivý a detailní přístup, i snahu o jistý přesah v doplňování suchých dat místopisnými a historickými informacemi, užitečnými pro zařazení jejich předků do místního a časového kontextu. Ostatně, můžete se o tom sami přesvědčit z jejich autentických hodnocení.

Hodnocení zákazníků