KURZ PRAKTICKÉ GENEALOGIE 1


Kurz je určen všem začátečníkům, kteří mají v úmyslu začít s objevováním rodinné historie. Tento krátký kurz vám poskytne potřebný vědomostní základ, abyste se na cestu za rodinnou historií mohli vydat. Poslouží i těm, kteří už v matrikách sami hledají a setkávají se s problémem jak množství údajů uspořádat a zpracovat.  

Potřebné vstupní znalosti: žádné

Délka: 6 hodin (jedna sobota od 9 do 16 hod)

Nejbližší termín: 5. října 2024

Obsah kurzu: Čím vším se genealogie zabývá a jaké k tomu má nástroje, jaké jsou základní genealogické struktury, jaké řešení je pro mě nejvhodnější, čím začít, které podklady jsou nutné pro zahájení práce, kde hledat která data, jak vypadá matrika a co v ní lze najít, kde matriky najdu, co je přístupné přes Internet a co ne. Dalším velkým tématem bude jak shromážděná data zpracovat a uspořádat, metoda generačních rodin a segmentace vývodů, ukázky rodokmenů a vývodů, jak má vypadat správná rodinná kronika.

Výstupní znalosti: orientace v oboru, výběr vhodného řešení, sestavení plánu práce, sestavení rodokmenu nebo vývodu prvních 3–4 generací vlastními silami, zpracování obrazového a textového doprovodu

Cena: 1 600 Kč

Zpět